اخبار نیروی هوایی
امیر رمضانی
1396/5/5 پنجشنبه امیر رمضانی: نقش نیروی هوایی ارتش در عملیات مرصاد بی بدیل بود


امیر سرتیپ دوم خلبان رمضانی گفت: نقش نیروی هوایی ارتش در عملیات مرصاد بی بدیل و به مثابه تیر خلاص بر پیکر منافقین بود.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم رضا رمضانی از خلبانان و پیشکسوتان نیروی هوایی ارتش گفت: نیروی هوایی ارتش همان طور که اولین ضربات را در 31 شهریور بر پیکر دشمن بعثی نواخت، آخرین ضربات را نیز این نیرو در عملیات مرصاد بر منافقین زد.
وی ضمن تشریح نقش این نیرو در عملیات مرصاد افزود: در این عملیات، قرارگاه رعد در پایگاه هوایی همدان در راستای انجام حملات هوایی علیه منافقین تشکیل شد و به علت مشخص نبودن مکان دقیق نیروهای خودی و دشمن ابتدا هواپیماهای شناسایی از منطقه هوایی مهرآباد پروازهای شناسایی را انجام دادند.
این پیشکسوت نیروی هوایی ارتش ادامه داد: بلافاصله بمباران مواضع دشمن از سوی قرارگاه رعد به خلبانان پایگاه های شکاری شهید نوژه همدان، فکوری تبریز و وحدتی شکاری دزفول ابلاغ شد و این عملیات ها به همراه حملات هوایی خلبانان هوانیروز در سطح گسترده و سهمگینی بر علیه دشمن انجام پذیرفت.
وی گفت: در این عملیات خلبانان نیروی هوایی با 228 سورتی پرواز حدود 675000 پوند بمب بر سر منافقین فرو ریختند و با وجود بمباران پایگاه هوایی همدان توسط نیروی هوایی ارتش بعثی عراق و مورد اصابت قرار دادن سایت سوباشی همدان با موشکهای ضد رادار در چندین نوبت، وقفه ای در پشتیبانی از عملیات مرصاد و نیروهای زمینی به وجود نیامده و حملات هوایی به شدت ادامه یافت. 
امیر رمضانی در پایان تصریح کرد: دست خط حاوی تشکر امام راحل از فرماندهان نیروی هوایی ارتش و هوانیروز، مبین عملکرد موثر و نقش بی بدیل این دو نیرو در پیروزی عملیات مرصاد است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ