اخبار نیروی هوایی
آرم نهاجا
1396/4/14 چهارشنبه جانشین اسبق پایگاه شکاری شهید فکوری: نقش نیروی هوایی ارتش در دفاع مقدس بی بدیل است


امیر سرتیپ دوم خلبان بازنشسته علی رئیسی گفت: نقش نیروی هوایی در کنترل دشمن بعثی بویژه در شش ماهه اول 8 سال دفاع مقدس بی بدیل و  برخی اقدامات نهاجا خارج از تعهدات سازمانی این نیرو بود.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ دوم خلبان بازنشسته علی رئیسی جانشین اسبق پایگاه شکاری تبریزدر دوره های معارف جنگ که با حضور فرماندهان ارتش در دفاع مقدس ، کارکنان و سربازان آموزشی در پایگاه شهید فکوری برگزار شد گفت: نیروی هوایی به عنوان یک نیروی پیشرو در زمان انقلاب، دوران جنگ تحمیلی و حتی پس از آن بوده است.
وی با اشاره به آماده سازی زمینه ورود حضرت امام (ره) به میهن اسلامی توسط کارکنان نیروی هوایی و بیعت آنان با بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در 19 بهمن سال 57 اظهار کرد: به گواهی تصاویر آن دوران و اشخاصی که در آن برهه در پیروزی انقلاب اسلامی نقش داشتند، باید اذعان داشت که پیروزی انقلاب اسلامی بدون پیوستن نیروی هوایی به مردم انقلابی به سختی و بسیار دیرتر حاصل می شد.
امیر رئیسی در ادامه به نقش نیروی هوایی در دوران جنگ اشاره و اظهار داشت: نقش نیروی هوایی در کنترل دشمن بعثی در آغاز 8 سال دفاع مقدس با توجه به عدم آمادگی کامل دیگر نیروها، بسیار حائز اهمیت و فراتر از وظایف تعریف شده برای  یک نیروی هوایی در دنیا بود.
وی ادامه داد: عملکرد نیروی هوایی ارتش در مقابله با یگان های زرهی و تانک های دشمن در نبرد های زمینی، مقابله با تک های هوایی در نبردهای هوایی، حمله به اهداف اقتصادی و در کنار آن حفاظت از کشتی های نفتی، اسکله ها و صنایع حیاتی کشور، دشمن را از  برنامه ای که برای فتح چند روزه ایران تدارک دیده بود منصرف و آن را در لاک دفاعی فرو برد.
جانشین اسبق پایگاه شهید فکوری گفت: همین اقدام نیروی هوایی ارتش فرصت لازم  برای آماده سازی نیرو های خودی برای باز پس گرفتن اراضی اشغال شده و پیشبرد اهداف کلان نظام در جنگ را فراهم آمد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان داشت: معارف جنگ حاصل خون هزاران مرد و زن این مرز و بوم در مواجهه با یکی از طولانی ترین و نابرابرترین جنگ های دنیا از نظر حمایت های سیاسی و تجهیزات نظامی است.
امیر سرتیپ دوم خلبان بازنشسته رئیسی در پایان خاطرنشان کرد:  تا زمانی که مردم ما این معارف جنگ را فراموش نکنند کسی جرات حمله نظامی به کشورمان را نخواهد داشت و  فرا گیری این معارف جز وظایف اصلی همه بویژه کارکنان نیروهای مسلح است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ