سه‌شنبه 1 مهر 1399   05:17:06
اخبار نیروی هوایی
جانشین اسبق فرماندهی نهاجا
جانشین اسبق فرماندهی نهاجا
مرحوم ایمانیان از دیدگاه یک هم دوره ای قدیمی و جانشین اسبق فرماندهی نهاجا او در سخت­ترین شرایط ممکن به فرماندهی نهاجا منصوب شد و توانست حواشی پیرامون این نیرو را مدیریت کند.امیر سرتیپ خلبان بازنشسته کمال بهزادی قربان زاده، جانشین اسبق نیروی هوایی،  یکی از هم دوره ای های مرحوم امیر سرتیپ خلبان اصغر ایمانیان است که از ابتدای ورود به نیروی هوایی با این فرمانده فقید نیروی هوایی ارتش دوست و همکار بود.

این دو دوران آموزشی ابتدایی را اوایل سال 1332 در پادگان دوشان تپه با هواپیماهای تایگرموس، تی 33، اف 84، اف 86 و اف 5 سپری کردند.

به گزارش روابط عمومی نهاجا، امیر سرتیپ خلبان بازنشسته کمال بهزادی قربان زاده در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نیروی هوایی ارتش گفت: مرحوم ایمانیان در بین هم دوره ای های خود به «اصغر غصه خور» معروف بود، به خاطر اینکه خیلی دغدغه اطرافیان خود را داشت و سعی می کرد تا جایی که توان دارد در رفع مشکلات آنان بکوشد.

وی افزود: مرحوم ایمانیان علاوه بر اینکه دغدغه دوستان و نزدیکان خود را داشت، همیشه ذهنیت مثبتی نسبت به اطرافیان و اتفاقاتی که رخ می داد، داشت.

جانشین اسبق نیروی هوایی با اشاره به روابط اجتماعی بالای مرحوم ایمانیان اظهار داشت: همیشه نجابت خاصی در چهره وی مشاهده می شد و بسیار خانواده دوست بود، به یاد ندارم در هیچ مقطعی مرحوم ایمانیان مهمان نداشته باشد، همیشه اقوام و نزدیکان خود را به خانه خود دعوت می کرد و آنها را مورد تفقد قرار می داد و زمانی هم که با سمت فرماندهی نیروی هوایی ارتش بازنشسته شد، تمام وقت خود را با خانواده و اقوام در مشهد مقدس سپری می کرد و کمتر به تهران می آمد.

وی ادامه داد: مرحوم ایمانیان فرمانده پایگاه تبریز بود که امام راحل به وی اعتماد کردند و سِمَت فرماندهی نیروی هوایی ارتش را به وی سپردند، وضع و اوضاع ارتش در ابتدای انقلاب کمی به هم ریخته بود، آن هم به تَبَع اوضاع کل کشور که تعریف چندانی نداشت، در آن شرایط امام خمینی (ره) سکان هدایت نیروی هوایی ارتش را به مرحوم ایمانیان سپردند و او هم به خوبی جواب اعتماد امام (ره) را داد.

امیر بهزادی قربان زاده گفت: شرایط اوایل انقلاب تا حدی گنگ و مبهم بود و فشارهای سیاسی و حتی غیر سیاسی به حدی بر بدنه ارتش و علی الخصوص نیری هوایی زیاد بود ولی  مرحوم ایمانیان توانست تا حدود زیادی به اوضاع به هم ریخته نیروی هوایی سر و سامان ببخشد و به نظر من مرحوم ایمانیان دربدترین و سخت ترین برهه از تاریخ نیروی هوایی ارتش، فرماندهی این نیرو را بر عهده گرفت و واقعاً جمع کردن اتفاقات و حواشی پیرامون این نیروی تجهیزات محور کار هر کسی نبود.وی با تاکید بر درست کار بودن مرحوم ایمانیان افزود:  وی کوچکترین نقطه ضعفی نداشت که به خاطر آن بازخواست شود، او به دلیل مثبت اندیشی و آرامشی که داشت و اعتبار زیادی که بین کارکنان نیروی هوایی دارا بود، توانست نیروی هوایی را از گزند دشمنان داخلی و خارجی این انقلاب حفظ کند.

جانشین سابق نیروی هوایی در پایان با اظهار تاسف از فوت مرحوم ایمانیان گفت: در چند ماه گذشته چندین مرتبه اصغر را ملاقات کردم، به خاطر مشکلات ریوی خیلی افسرده شده بود، خدا را شاکر هستم که این بزرگوار با عزت زندگی کرد و با عزت از دنیا رفت.

 
امتیاز دهی